Ocet jabłkowy i zdrowie

Piękno na cały dzień:

Udany start do codziennych obowiązków zapewnia masaż wykonywany zaraz po przebudzeniu. Może być jednak również środkiem na usunięcie zmęczenia po męczącym dniu jeśli czeka nas jeszcze mnóstwo obowiązków. Zabieg:
– mieszamy 2-4 łyżek octu jabłkowego z litrem ciepłej wody a następnie wylewamy nieco na dłoń i masujemy całe ciało aż ocet zostanie całkowicie wchłonięty. Zawsze masujemy do serca. Na regenerującą kąpiel dodajemy 1-2 filiżanki octu do niezbyt gorącej wody. Po kąpieli pozwalamy wodzie wyschnąć samej na ciele.

Błyszczące włosy:

Naturalną barwę włosów można podkreślić za pomocą następującej płukanki:
– 1/4 filiżanki octu jabłkowego mieszamy z 1/2 litra ciepłej wody. Płuczemy włosy, a następnie po 10min. wypłukujemy dokładnie mieszaninę z włosów. Płukanka taka zapobiega również wypadaniu włosów z głowy. W tym przypadku jednak konieczne jest dodatkowe picie powerdrinku oraz wcieranie wodnego roztworu octu jabłkowego w skórę głowy.

Ocet pozwala również zadbać o skórę rąk, piękno stóp, zębów – jest środkiem na naturalne podkreślenie urody każdego z nas.

Ocet i odchudzanie:

Ocet jabłkowy jest doskonałym środkiem naturalnym wspomagającym proces odchudzania. Oczyszcza on organizm z zastarzałych złogów, odwadnia, poprawia trawienie, hamuje apetyt i wspiera spalanie tłuszczu. Wypijanie do posiłków szklanki czystej wody z rozcieńczoną w niej jedną łyżeczką od herbaty octu jabłkowego pozwala jeść mniej, bowiem wcześniej pojawia się uczucie sytości. Ponadto ocet pozwala oprzeć się pokusie jedzenia słodyczy lub tak niezdrowych i kalorycznych przekąsek jak frytki lub chipsy.
Ocet doskonale wspiera kuracje głodówkowe i półgłodówkowe.

Ocet jabłkowy i zdrowie

Biegunka:
Ocet jabłkowy pozwala na wyregulowanie czynności jelit wpływając pozytywnie na naturalną florę bakteryjną przewodu pokarmowego i absorbując toksyny. Ocet wspiera też odbudowę równowagi flory bakteryjnej i zaopatruje organizm w ważne witaminy i związki mineralne.

Brak tchu:
Na przypadłość tą doskonały jest powerdrink z octu i miodu pity powoli przez około 30min. Jeśli nie następuje poprawa czynność tę można powtórzyć.

Ból gardła:
Doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia jest płukanie gardła rozcieńczonym octem jabłkowym, którego składniki antybakteryjne działają wyjątkowo szybko.

Bóle głowy:
Uporczywe i powtarzające się bóle głowy mogą swe źródło mieć w przewodzie pokarmowym. Dlatego doskonałym środkiem jest pity 2 razy dziennie powerdrink.

Grzybica stóp:
Antybakteryjne działanie octu jabłkowego pomaga w zwalczaniu uciążliwej grzybicy stóp, do której dochodzi bardzo często na skutek osłabienia systemu immunologicznego. Chore miejsca należy kilka razy dziennie nacierać czystym octem jabłkowym lub jego mieszaniną (1:1) z sokiem czosnkowym. Kuracja powinna trwać przez 6 tygodni.

Kaszel:
Syrop z miodu i octu jabłkowego zalecany jest przede wszystkim dla dzieci. Pozwala na łatwiejsze odksztuszanie śluzu towarzyszącego przeziębieniom i zbierającego się w drogach oddechowych. Syrop powstały z 4 łyżek stołowych miodu i 5 łyżeczek od herbaty octu jabłkowego podaje się choremu po 1 łyżeczce od herbaty.

Katar:
Lekceważenie kataru może spowodować uciążliwe choroby zatok, Dlatego warto domowymi sposobami łagodzić skutki kataru. Polecane jest następujące postępowanie:
– 2 razy dziennie pić należy powerdrink,
– należy inhalować silnie rozgrzany roztwór octu jabłkowego stosując proporcję: 2 części wody na 1 część octu,
– nos należy przepłukiwać letnim roztworem soli, najlepiej soli emskiej,
– kompres z octu jabłkowego należy przykładać na zaczerwieniony nos.

Łuszczyca:
Poprawę kuracji przecie tej uciążliwej chorobie można osiągnąć dzięki następującemu postępowaniu:
– raz dziennie należy pić powerdrink,
– konieczne są trwające co najmniej 30min kąpiele w ciepłej wodzie z dodatkiem 2 filiżanek octu jabłkowego. Po kąpieli nie należy się wycierać, ale pozwolić aby zakwaszona woda sama wyschła na skórze,
– zalecane są kompresy z roztworu octu jabłkowego przykładane bezpośrednio na ogniska choroby.

Choroby nerek:
Ocet wspiera przepłukiwanie nerek i zapobiega powstawaniu kamieni w nerkach i pęcherzu moczowym. Aby wykorzystać te właściwości należy do każdego posiłku pić 1 szklankę wody z 2 łyżeczkami od herbaty octu jabłkowego. Należy też pić dużo herbatek ziołowych, bowiem zioła przyspieszają proces wydalania toksycznych substancji z organizmu. Zalecane są tutaj napary z liści brzozy, pokrzywy, mniszka lekarskiego itp.

Nudności ciążowe:
Uciążliwości tej nieprzyjemnej reakcji organizmu można zmniejszyć pijąc przed śniadaniem szklankę wody z 1 łyżeczką octu jabłkowego. Najlepiej wypić jeszcze w łóżku i tam zjeść śniadanie.

Schorzenia dróg oddechowych:
Główną przyczyną chorób wirusowych jest osłabienie systemu immunologicznego człowieka. Aby zapobiec tej sytuacji można na cztery tygodnie przed sezonem na przeziębienia zastosować kurację, dzięki której podatność organizmu na infekcje znacznie się zmniejszy:
– trzy razy dziennie należy pić powerdrink uzupełniając go preparatem z jeżówki purpurowej w cyklu: cztery dni zażywania preparatu – trzy dni przerwy,
– wzmacniać należy organizm naturalną witaminą C.

Bóle stawów:
Bardzo często bóle stawów mają swe podłoże związane z niewłaściwą dietą. Kuracja octowa pomaga zmienić te niedobre przyzwyczajenia poprawiając przemianę materii i gospodarkę organizmu wapniem i solą:
– trzy razy dziennie należy pić powerdrink,
– ostre bóle łagodzi się okładami z wodnego roztworu octu jabłkowego. Okłady mogą być zarówno zimne jak i ciepłe,
– kilka razy dziennie należy pić filiżankę naparu z zielonego owsa,
– należy używać jak najwięcej octu jabłkowego do doprawiania potraw.

Choroby zębów:
Jabłka zapobiegają powstawaniu płytki nazębnej, natomiast ocet jabłkowy dodatkowo zapobiega próchnicy jak również paradontozie i stanom zapalnym dziąseł. Ponadto wzmacnia szkliwo a na dodatek poprawia estetykę zębów sprawiając, że stają się one wyraźnie bielsze.

Żylaki:
Przy prawidłowym stosowaniu ocet jabłkowy jest w stanie poprawić stan naczyń żylnych poprawiając ukrwienie, wzmacniając ich ścianki i ujędrniając tkankę. Kuracja:
– codziennie rano należy pić powerdrink,
– rano i wieczorem nacierać należy czystym octem jabłkowym sprawiające ból żylaki za pomocą okładu pozostawionego na przynajmniej 20min.
– zalecane są przemienne kąpiele stóp i kąpiele siedzące w wodzie z dodatkiem 1 filiżanki czystego octu jabłkowego.

Dodaj komentarz