PIĘĆ PRZYCZYN, KTÓRE RUJNUJĄ ZDROWIE CZŁOWIEKA

Czy można żyć 150 lat?

Według kanonów starożytnej medycyny chińskiej (co udowodniono w ostatnich badaniach naukowych), organizm człowieka jest jednym wielkim, energetycznym systemem, którego wszystkie komórki i organy są między sobą ściśle powiązane energią płynącą po 12 meridianach energetycznych. Każdy z nas posiada kilka rodzajów energii, która ciągle się zmienia, przechodząc z jednego rodzaju w drugi, przy czym każda spełnia ściśle określone funkcje np.:

energia cieplna podtrzymuje stałą temperaturę ciała,

energia świetlna nadaje kolor oczom, włosom i organom wewnętrznym,

energia czasu i przestrzeni „odpowiada” za kształt ciała i długość życia,

energia grawitacyjna nie daje naszemu ciału „rozpaść się” na molekuły, utrzymując je w przestrzeni,

energię fizyczną pobieramy z pokarmu,

energię astralną– dziedziczymy od rodziców,

energię mentalną pobieramy z kosmosu.

Energia tworzy wokół naszego ciała biologiczną obwódkę – „aurę”, która określa fizyczny i psychiczny stan naszego ciała. Pełny cykl zmiany energii w organizmie trwa 7 lat i w ciągu naszego życia zmienia się 22 razy, a to znaczy, że z punktu widzenia zgromadzonej w człowieku energii powinniśmy żyć około 150 lat.

150 lat to lekka przesada, może pomyśleć sceptycznie nastawiony czytelnik, a jednak istnieje szansa długiego życia, a co najważniejsze bycia zdrowym. Przecież organizm starzeje się i choruje wtedy, kiedy przewaga pomiędzy zdrowymi i chorymi komórkami zmienia się na korzyść tych ostatnich. Zatrzymać starość, to znaczy odwrócić ten niekorzystny dla organizmu bilans.

Teoretycznie w ciągu siedmiu lat komórki naszego organizmu są w stanie całkowicie się zregenerować, należy tylko stworzyć do tego odpowiednie warunki. Naukowo stwierdzono, że 15% zdrowia człowiek dziedziczy od rodziców, 15% mogą przywrócić lekarze, natomiast 70% uzależnione jest od jego trybu życia.

I dlatego, Drogi Czytelniku, proponuję, abyśmy razem przeanalizowali szereg życiowych błędów, które prowadzą nasz organizm do chorób i przedwczesnej starości.

W swoim życiu przeczytałem sporo książek o chorobach i zdrowiu, pomagałem wielu ludziom odzyskać kondycję oraz dobre samopoczucie, i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jest pięć głównych przyczyn, które rujnują zdrowie człowieka:

I. ZANIEDBANY KRĘGOSŁUP

II. NIEPRAWIDŁOWE ODDYCHANIE

III. NIEPRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE – cukier

                     Nieprawidłowe odżywianie – mleko

                     Nieprawidłowe odżywianie – mięso

IV. BRAK WEWNĘTRZNEJ HIGIENY CIAŁA

V. BRAK UMIEJĘTNOŚCI SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA

Źródło: M. Tombak „Czy można żyć 150 lat”

Dodaj komentarz